Erişim Kontrolü (NAC)

Değişen ve gelişen Dünya’da mobil cihaz kullanımı oldukça artmış ve çalışma ortamının her yerden sağlanabilmesi, kendi cihazını getir (BYOD) ve misafir erişim noktası (Guest Hotspot) gibi teknolojilerle birlikte kurumsal ağımızı koruma ihtiyacımız azami dereceye ulaşmıştır.

Güvenlik alanındaki istatistikler kurumsal zaafiyetlerin ve açıkların yerel ağların yeterince denetlememekten kaynaklandığını göstermektedir. Kurumların ağ bağlantıları için güvenlik politikası geliştirmesi ve ağ erişimlerinin belirlenen kurallara göre sağlanması şarttır.

Kurum içi veya kurum dışı cihazlarımız hangi ortamdan bağlanırsa bağlansın, kurumun güvenlik politikası uyarınca ve bu politikanın gerektirdiği haklara uygun olarak bağlantı sağlayabilmelidir.

Kurum içi bilgisayarların sunucu, yazılım ve değerli bilgilere uyumluluk kriterlerini (işletim sistemi versiyon, güncelleştirme seviyesi, Antivirus versiyon ve güncelleme seviyesi vb. gibi) sağladıktan sonra ağ erişiminin sağlanması, mobil cihazların iç kaynaklara erişmeden internet kaynaklarına erişiminin sağlanması ve bu erişimi sağlarken bant genişliği gibi kaynakların tüketiminin sınırlandırılması, misafirlerin belirli kimlik doğrulama kriterlerini sağladıktan sonra iç kaynaklara erişmeden bağlantı sağlaması ve tüm bu politikaların kolay bir şekilde tanımlamak artık mümkündür.

Nexgen uzman mühendisleri mevcut ağ yapınız ve güvenik, erişim ihtiyaçlarınızı değerlendirerek en uygun ağ erişim kontrol çözümünü sizlere sunacaktır. Projelendirme safhasında Dünya’nın önde gelen üreticilerinin çözümleri birçok kriter gözetilerek değerlendirilmekte ve en uygun çözüm ihtiyaç ve çözüm denkleminde belirlenmektedir.

2020-05-03T20:16:33+03:00

Çözümlerimizle ilgili bilgi almak için

BİZE ULAŞIN

Hakkımızda

Sistem Entegratörü ve Danışmanlık üzerine IT sektöründe 20 yıla varan bir Know-How ve tecrübe üzerine kurulmuş genç, dinamik ve proaktif bir ekipten oluşur.

SON TWEETLER

İletişim

  • İcadiye Mah. İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:65/5 Üsküdar
  • 0850 532 25 00