IP TELEFON (IP TELEPHONY) 

Ağ teknolojilerinin hızlı bir yükseliş göstermesi ve sunduğu bant genişliği seçeneklerinin hızlı bir biçimde yükselmesi sayesinde ses, görüntü ve çoklu medya (multi-media) sistemlerin ağ üzerinden iletilmesi fikrini ortaya çıkardı.

Internet Protokolü üzerinden Ses (Voice over IP – VoIP) yıllardır yerel ve uzak alan bağlantıları üzerinden kullanılan ve geleneksel ses şebekesi yerine LAN, WAN, MAN bağlantıları üzerinden telefon görüşmesi yapmamız sağlayan bir teknolojidir. İlkel uygulamalarda yalnızca analog ses arabirimlerinin ağ şebekeleri üzerinden iletilmesini sağlarken, günümüzde yerel alan ağlarında dahi yaygın bir biçimde kullanılmasını ve hatta kurumların ses sistemlerinin standart olarak IP tabanlı olarak kurulmasını sağlamıştır.

Günümüzde masaüstü ve telsiz olarak çalışabilen, temel seviye telefon cihazlarından karşılıklı olarak görüntülü görüşme sağlayan kameralı telefonlara kadar çeşitlilik kazanmıştır.

IP Telefon sistemlerinin etkin kullanımı, kurum içi haberleşmenin hızlı ve efektif bir biçimde yapılması, tek bir altyapı üzerinden hem bilgisayar ağı şebekesinin hem de telefon sistemi şebekesinin çalıştırılması, bilgisayar-telefon arabirimleri ve entegrasyonlarının kullanılması gibi birçok avantaj sağlayabilmektedir.

Nexgen, uzman kadrosu ile kurulduğu günden bu yana IP Telefon sistemleri kurmakta, danışmanlık ve desteğini vermektedir. Kurumunuz için en güncel ve kullanışlı IP Telefon sisteminin belirlenmesi ve sağlanması konusunda destek olabilmektedir.

İlgili Yazılar

2021-12-07T13:14:04+03:00

Çözümlerimizle ilgili bilgi almak için

BİZE ULAŞIN

Hakkımızda

Sistem Entegratörü ve Danışmanlık üzerine IT sektöründe 20 yıla varan bir Know-How ve tecrübe üzerine kurulmuş genç, dinamik ve proaktif bir ekipten oluşur.

SON TWEETLER

İletişim

  • İcadiye Mah. İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:65/5 Üsküdar
  • 0850 532 25 00