Veri Sınıflandırma

 

KATEGORİZE ET, ETİKETLE ve VERİNİ KORU

Veri sınıflandırma kullanıcılara, oluşturdukları veriye görsel bir etiket atamayı ve bu sayede kurum içerisinde veya kurum dışında bilginin nasıl yönetileceğini, nasıl korunacağını ve nasıl paylaşılacağı konusunda kararlar alabilmemizi sağlar.

Veri sınıflandırma çözümleri bu görsel etiketi metadataya dönüştürerek kurum güvenlik politikalarının dayatılması, DLP, bilgi hakları yönetimi, arşivleme çözümleri gibi farklı teknolojilere öncülük eder.

Sonuç; veri güvenliğini merkezde tutarak iş süreçlerinin modernize edilmesi, riskin azaltılması ve güvenlik kültürünü geliştirilmesi

Veri Kategorize Etme

Büyük veri, veri yönetimi ve işletimi – günümüzde tüm işletmeler için her günkü zorluklardır. Veri kategorize etme içeriği tanımlamanıza yardımcı olur ve veriye bütünsel olarak yaklaşımı doğrularken kritik olarak sınıflandırmayı güvenliğin ötesine taşır.

Güvenlik Etiketlemesi

Hassas veriyi tanımlayabilmek ve doğru kişinin doğru veriye ulaştığından emin olmak önemlidir. Ancak hassasiyet veri sınıflandırmanın yalnızca bir boyutudur. Veri sınıflandırmanın tam potansiyelinden faydalanmak için “Kategorizasyon, Güvenlik Etiketleme” ile birleştirilmelidir.

Nexgen, veri sınıflandırma konusunda lider üreticiler ile birlikte sistemin danışmanlığı, uygulanması ve sorunların giderilmesi konusunda destek verebilmektedir.

İlgili Yazılar

2021-07-08T12:54:20+03:00

Çözümlerimizle ilgili bilgi almak için

BİZE ULAŞIN

Hakkımızda

Sistem Entegratörü ve Danışmanlık üzerine IT sektöründe 20 yıla varan bir Know-How ve tecrübe üzerine kurulmuş genç, dinamik ve proaktif bir ekipten oluşur.

SON TWEETLER

İletişim

  • İcadiye Mah. İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:65/5 Üsküdar
  • 0850 532 25 00