VİDEO KONFERANS (VIDEO CONFERENCING)

Görüntülü görüşme, görüntülü telefonlaşma gibi isimlerle de anılan görüntülü konferans farklı yerleşkelerde bulunan kullanıcılar arasında, ses ve görüntünün gerçek zamanlı olarak aktarılmasıdır.

Videokonferans ise bağımsız birkaç kullanıcıdan ziyade gruplar arasında ses ve görüntülü haberleşmeyi ifade eder. Telepresence (Tele Varlık) ise yüksek-kaliteli bir görüntü işleme sistemi kullanılarak farklı yerleşkelerdeki insanların aynı odadaymış gibi his yaratacak şekilde mimiklerin, hareketlerinin ve hislerinin anlaşılmasını sağlayan teknoloji olarak daha yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Tele Varlık sistemleri konuşan kişiye veya hareket eden bir objeye doğru kameranın dönmesi gibi robotik işlevleri de barındırmaktadır.

I

Videokonferans ve Tele Varlık sistemlerinin etkin kullanımı kurumların toplantı zamanlaması, organizasyonu, seyahat giderleri ve hızlı erişim bakımından birçok avantaj sağlamaktadır. Tele Varlık sistemlerine yapılan yatırım hesaplandığında yurt içinde farklı yerleşkeleri olan veya çok uluslu şirketlerde çok kısa bir süre içerisinde geri dönüş sağlandığı defalarca kanıtlanmıştır.

Nexgen, Videokonferans ve Tele Varlık sistemleri konusunda kurulduğu günden bu yana hizmet vermekte olup, kurumunuz için en doğru çözümün sağlanması konusunda danışmanlık, kurulum ve bakım hizmetleri sağlamaktadır.

İlgili Yazılar

2021-12-07T15:22:31+03:00

Çözümlerimizle ilgili bilgi almak için

BİZE ULAŞIN

Hakkımızda

Sistem Entegratörü ve Danışmanlık üzerine IT sektöründe 20 yıla varan bir Know-How ve tecrübe üzerine kurulmuş genç, dinamik ve proaktif bir ekipten oluşur.

SON TWEETLER

İletişim

  • İcadiye Mah. İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:65/5 Üsküdar
  • 0850 532 25 00