Cisco Meraki

Ağ teknoloji üreticilerinin farklı port tiplerinde ve farklı performans değerlerinde yürüttükleri çözüm yarışında bir grup öğrencinin başlattığı bir proje ile yön değiştirdi. Bulut tabanlı merkezi bir arayüz tarafından “basitlik” özelliği ön planda tutularak yönetilen ağ cihaz ve yazılımları tüm Dünya’daki seyrin değişmesini sağladı ve Buluttan-yönetilen Bilgi Teknolojisi (Cloud-Managed IT) kavramını ortaya çıkardı.. Bahsetmiş olduğumuz çözüm 2012 yılında Cisco satın alması sonrasında popülerlik kazanan Meraki ürün ve çözüm ailesidir.Kablosuz ağların yönetimini kolaylaştırmak adına merkezi bir kablosuz ağ denetleyicisi kurulması fikri birçok firmanın kolay yönetilebilen ağ çözümü ihtiyaçını karşılamayı başardı.

Tek bir arayüz (dashboard) üzerinden kablosuz ağ erişim noktalarının, kablolu ağ anahtarlarının, güvenlik duvarlarının, kameraların, telefonların, mobil cihaz yönetiminin yapılması her geçen gün popülerliğini artırmaktadır.

Tüm sistemin tek bir denetleyici altında toplanması, inanılmaz bir hız ve doğrulukta istemci istatistiklerinin alınması ve birçok merkezi yazılımın bulut ortamında hazır bir şekilde sunularak oldukça hızlı bir biçimde kullanıma hazır hale gelmesini sağlamaktadır.

Kablosuz ağlar üzerinden ısı haritalarının (heatmap) ve kullanım istatistiklerinin alınması, müşteri analiz ve bağlılık verilerinin hazır raporlar sayesinde alınabilmesi gerek uygulama zamanın dramatik bir biçimde düşürülmesi gerekse de maliyetlerin azaltılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

SD-WAN ve güvenlik duvarı işlevleri birkaç menü üzerindeki birkaç ayar sayesinde dakikalar içerisinde devreye alınabilmektedir.

Kameralar üzerinde dahili hafızanın bulunması ve görüntü arama (Motion Search) , insanların belirlenmesi ve plaka okuma gibi akıllı uygulamaların uygulanması çözüm içerisinde gelmekte ve inanılmaz bir kolaylıkta devreye alınabilmektedir.

Karmaşık ve uygulanması zor mobil cihaz yönetimi (MDM) çözümleri yerine çok kısa sürede uygulanabilen ve kolaylıkla yönetilebilen bir çözüm sunan Meraki, bu noktadaki ihtiyacı da karşılayabilmektedir.

Neden Meraki?

  • Hızlı ve kolay kurulum
  • Merkezi ve basit yönetim
  • Uygulamalar, kullanıcılar ve cihazların kontrolü
  • Birden fazla lokasyonun aynı ara yüzden yönetimi
  • Otomatik izleme ve alarmlar
  • Yazılım güncellemelerinin basitçe yapılması
  • Kolay entegrasyon
  • Ölçeklenebilir yapı

Nexgen mühendisleri Meraki çözümlerini kendi tecrübe ve deneyimleri ile sizlerle tanıştıracaktır. Konusunda uzman kadrosu sayesinde size en doğru çözümleri en efektif proje ile birlikte sunacaktır.

2020-05-03T15:21:00+03:00

Çözümlerimizle ilgili bilgi almak için

BİZE ULAŞIN

Hakkımızda

Sistem Entegratörü ve Danışmanlık üzerine IT sektöründe 20 yıla varan bir Know-How ve tecrübe üzerine kurulmuş genç, dinamik ve proaktif bir ekipten oluşur.

SON TWEETLER

İletişim

  • İcadiye Mah. İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:65/5 Üsküdar
  • 0850 532 25 00