Kablosuz Ağ Saha Keşfi ve Isı Haritalarının Oluşturulması

Kurumsal kablosuz ağ sisteminin verimli bir şekilde çalışmasının en temel koşulu, doğru bir tasarım ve planlama yapılmasıyla sağlanabilir. Başarılı bir kablosuz ağ (WLAN) konumlandırması için sahadaki radyo frekans (RF) sinyallerinin toplanması, analiz edilmesi ve planlanması elzemdir.

Kablosuz ağ kurulumu birçok görünmeyen ve kestirilemeyen değişkenlerden (RF sinyal kuvveti, gürültü seviyesi, veri miktarı, kanal ayrımı, kullanıcı yoğunluğu vb. gibi) ötürü karmaşık ve zorlu bir iş haline gelmektedir. Tüm bu faktörler WLAN ağ performansını önemli ölçüde etkilediğinden, kablosuz erişim noktalarının konumlandırılmasından önce saha içerisindeki radio dalgalarının davranışlarının tam olarak anlaşılması gerekmektedir. Nexgen uzman mühendisleri RF seviyesinde çalışan Kablosuz Saha Keşif yazılımları kullanılarak en makul maliyetlerde, en iyi kapsama, veri seviyesini sağlayacak şekilde WLAN altyapı cihazlarının sayı ve yerleşimlerini sizin için belirleyecektir.

Nexgen Kablosuz Ağ Uzman mühendisleri keşif ve kurulum sonrasında da aktif saha keşfi hizmeti sayesinde RF sinyallerinin dağılımı, ağ bağlantılarının durumu ve performans kriterlerini kontrol etmektedir.

Gerçek zamanlı yer tespiti (RTLS) ve ısı haritalarının (Heatmap) oluşturulması hizmetleri ise kablosuz ağı daha etkin bir biçimde kullanarak akıllı uygulamalara açık bir ortam haline getirmektedir. Yer ve müşteri analizi (Location and Customer analytics) çözümleri kullanılarak envanter takibi, müşteri deneyim analizi gibi birçok teknoloji için altyapı sağlanmış olur.

2020-05-03T15:21:48+03:00

Çözümlerimizle ilgili bilgi almak için

BİZE ULAŞIN

Hakkımızda

Sistem Entegratörü ve Danışmanlık üzerine IT sektöründe 20 yıla varan bir Know-How ve tecrübe üzerine kurulmuş genç, dinamik ve proaktif bir ekipten oluşur.

SON TWEETLER

İletişim

  • İcadiye Mah. İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:65/5 Üsküdar
  • 0850 532 25 00