Yer ve Müşteri Analizi

Günümüzde kullanmış olduğumuz birçok kişisel ekipman veya kurumlarda kullanılan birçok aygıt kablosuz ağ bağlantısına sahiptir. Kablosuz ağ bağlantısına sahip cihazların yaymış olduğu radyo frekans sinyalleri akıllı bir biçimde yönetilerek anlamlı sonuçlar üretecek şekilde akıllı teknolojilerle kullanılabilmektedir.

Özellikle perakende firmaları mağazacılık sistemlerinde yoğunluk verisini alabilmek adına insan sayma sistemleri (People Counting) gibi teknolojilere yöneldiler. Kamera veya özel hareket sensörleri sayesinde alınan kişi verisi pazarlama faaliyetleri açısından bir fikir vermekte ancak müşteri etkileşimi sağlayabilecek anlamlı veri üretmekte yetersizdir.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ve aktif bir biçimde kullanılması, misafir ağ bağlantılarının müşterilere açılmasıyla birlikte gerek perakende firmasını tercih eden kullanıcılar, gerekse de müşterilerine has pazarlama çalışması yapmak isteyen firmalar için oldukça efektif bir altyapı oluşturmaktadır.

 

Akıllı WLAN teknolojileri kullanılarak, GDPR, KVKK gibi uyumluluklar ve sorumluluklar aşılmadan müşteri etkileşimleri ölçülebilir, anlamlandırılabilir ve daha yakın etkileşim sağlanabilir.

Alışveriş verilerinin doğru bir şekilde anlamlandırılması diğer mağazalarla ölçülebilir karşılaştırmaların yapılması, çalışan sayısı ve zamanlamasının optimizasyonu, mağazadaki ürünlerin cinsi, miktarları ve yerleşimlerine kadar birçok veri sağlayabilir.

Mağaza ziyaretçileri kolay bir şekilde internet bağlantısı sağlayabilir, resim ve görüntü gibi içerikleri sevdikleriyle hızlı bir biçimde paylaşabilir ve müşteri deneyimini en iyi şekilde sağlayabilecektir.

Perakende mağazası ve ziyaretçilerin bu etkileşimi, müşteri özelinde kampanyalar yapılmasını ve gerek mağazaya gerekse de müşterisine fayda sağlayacak şekilde “yaklaşmalarını” sağlayacaktır.

 

2020-05-03T15:20:35+03:00

Çözümlerimizle ilgili bilgi almak için

BİZE ULAŞIN

Hakkımızda

Sistem Entegratörü ve Danışmanlık üzerine IT sektöründe 20 yıla varan bir Know-How ve tecrübe üzerine kurulmuş genç, dinamik ve proaktif bir ekipten oluşur.

SON TWEETLER

İletişim

  • İcadiye Mah. İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:65/5 Üsküdar
  • 0850 532 25 00